Kontakt

Veterán Klub Lučenec


Maloveská 465/32
984 01 Lučenec

Tel. kontakt :

Predseda Miroslav Nagy :
0905 182 230

Hospodár Marek Cífer :
0905 614 776

Ladislav Eliáš
(contact magyar) :
0905 700 518

e-mail: veteran.klub.lucenec@gmail.com


INFORMÁCIE O NÁSVETERÁN KLUB LUČENEC bol založený v novembri roku 2008. Niekoľko rokov pred založením klubu sa v Lučenci začalo stretávať a vymieňať si svoje skúsenosti a názory pár mladších nadšencov „starých áut“, ako tomu niekto aj dnes hovorý. Vekový priemer zakladajúcich členov bol na zberateľov historických vozidel žalostne nízky asi 25 rokov, ale chuť, vôľa a láska k autám našich otcov a starých otcov to všetko prevážila. Ďalším z podnetov na založenie klubu, bola mnoho krát najpočetnejšia účasť vozidiel z jedného mesta na zrazoch veteránov v neďalekom Maďarsku kde nás predstavovali len ako skupinu z Lučenca, nakoľko vlastný klub sme ešte nemali. Počas fungovania klubu sa nám podarilo zúčastniť na viacerých zrazoch, ale aj iných podujatiach na Slovensku a u naších južných susedov, v Maďarsku. Zo zrazov sme si priniesli aj hodnotné ocenenia za našu šikovnosť v rôznych súťažiach zručnosti, ale aj kvalitu reštaurovania vozidiel.

V roku 2010 to bolo prvé ocenenie klubu maďarským automotoklubom za účasť v každej kategórii vyhlásenej na 25 zraze veteránov v meste Gyongyos.

V roku 2012 získal Michal Beer cenu za najzvláštnejšie vozidlo na 27 zraze veteránov v meste Gyongyos za Velorex 250.

V roku 2013 získal Peter Nagy ocenenie za najkrajšie zrekonštruované vozidlo Škoda Octávia hodnotené laickou komisiou na prvom zraze veteránov v Šuriciach. Ďalšie ocenenie na tom istom zraze získal Ľubomír Kišvince s Trabantom 601 za najkrajšie vozidlo v pôvodnom stave.

V tom istom roku získal prvé miesto vo svojej kategórii Miroslav Nagy so Škodou Octávia, Michal Beer 2 miesto s Velorexom 250, Miroslav Svoreň 2 miesto s motocyklom KW 750, Patrik Krnáč 3 miesto s VW Sciroccom na 28 zraze veteránov v meste Gyongyos.

Pár mesiacov na to na 13 zraze veteránon v meste Eger, získali vo svojich kategóriách nasledovné ceny. Peter Nagy na vozidle Škoda Octávia 1 miesto, Patrik Krnáč na Škode Octávia 2 miesto, Miroslav Svoreň na motocykli s postranným vozíkom KW 750 2 miesto.

V roku 2014 získal Miroslav Nagy s vozidlom Lada 1500 ocenenie za najkajšie vozidlo v pôvodnom stave na druhom zraze veteránov v Šuriciach.

V roku 2014 na 29 zraze veteránov v meste Gyongyos sme tiež bodovali s cenami, a to nasledovný členovia. Michal Beer 1 miesto vo svojej kategórii na motocykli Jawa Perák 250 s postranným vozíkom Túma, Patrik Krnáč 1 miesto s motocyklom Jawa 350 Californian a Ing.Ladislav Eliáš 2 miesto v kategórii múzeálne vozidlá

Dúfame že aj v roku 2015 sa nám podarí nazbierať čo možno najviac cien a trofejí. Každoročne sa nám darý získať nové vozidlá do našej rozrastajúcej sa zbierky a samozrejme niektoré aj zreštaurovať. Klub sa nám pekne rozrastá a aktuálne má 24 členov.